VILLA ASTORIA

PREDANÉ
Sad Andreja Kmeťa 24, ,
Obľúbené
Your search results

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE

 • Aktualizované:
 • 26 mája, 2022
 • 16 Izieb
 • 6 Kúpeľní
 • 5 miest Garages
 • 650.00 m2
 • Kolaudácia: 1927

PREZENTÁCIA NEHNUTEĽNOSTI

Táto ponuka je PREDANÁ. Pokiaľ rozmýšľate o predaji svojej nehnuteľnosti, neváhajte nás kontaktovať a BEZPLATNE sa poradiť ako predať Vašu nehnuteľnosť čo NAJVÝHODNEJŠIE, sme experti na EXKLUZÍVNY a DISKRÉTNY predaj KVALITNÝCH NEHNUTEĽNOSTÍ.
_______________________________________________________________________

www.KvalitneNehnutelnosti.sk
0910 595 595
_______________________________________________________________________

EXKLUZÍVNE NA PREDAJ absolútny ARCHITEKTONICKÝ SKVOST, jedna z TOP 5 najkrajších víl Slovenska, polyfunkčný objekt VILLA ASTÓRIA s obchodnými prevádzkami, administratívou, rezidenciou a parkingom V ABSOLÚTNOM CENTRE PIEŠŤAN pri Kolonádovom moste – VYNIKAJÚCA INVESTIČNÁ PRÍLEŽITOSŤ, KTORÁ SA NEZOPAKUJE


POLYFUNKČNÝ OBJEKT
Sad Andreja Kmeťa 24 (Piešťany)
4 podlažia (3 nadzemné podlažia, 1 podzemné podlažie)
3 terasy
Úžitková plocha: 650 m2
Pozemok: 541 m2
Parking: 5 miest
Funkčné využitie: obchodné priestory / office
Orientácia na svetové strany: SV – JZ
Výnimočná lokalita


ZÁKLADNÝ POPIS OBJEKTU
Villa Astoria bola postavená v medzivojnovom období, v roku 1927 (konštruktivizmus – funkcionalizmus) ako vrcholné dielo architekta Antona Slatinského pre rodinu váženého kúpeľného zubného lekára. Postaviť si ju dal Dr. Armand Szegő a okrem ambulancie a obchodných priestorov na prízemí a nadštandardnej súkromnej rezidencie na poschodí, Villa Astoria slúžila aj ako ubytovacie zariadenie pre jeho hostí. Stavba je signifikantná svojou pôvodou tehlovou fasádou, ktorá sa zachovala až dodnes. Spolu s vilami Sancta Maria, Alexandra a Lívia patrí k najkrajším vilám Slovenska.


DISPOZÍCIA OBJEKTU
Jednoposchodová, podpivničená budova s čiastočne využitým podkrovím pod sedlovou strechou bola navrhnutá ako konštruktívny dvojtrakt a dispozičný trojtrakt. Pri dispozičnom riešení bol položený hlavný dôraz na bezkolízny návrh prevádzky. V pôvodnom návrhu boli na prízemí obchody, lekárske pracovisko a pacientské izby. Vstup do objektu je centrálny, prostredníctvom schodiska od Sadu Andreja Kmeťa. Rovnako vertikálna komunikácia je zabezpečená schodiskom cez 4 podlažia, spájajúca pivničné priestory s podkrovnými. Napojenie objektu na mestskú komunikačnú sieť je cez slepú, Pribinovu ulicu odkiaľ sú prístupné parkovacie státia. Dispozícia jednotlivých podlaží vychádza z funkcie celého objektu. Priestory sú riešené ako otvorené chodby, s veľkorysými miestnosťami, možnosťou flexibilného dispozičného členenia podľa požiadavky klienta (sadrokartón, montované priečky pevné, sklenené, a pod.). V rámci administratívneho poschodia je možné dispozičné členenie aj na dva samostatné priestory s vlastnými vstupmi a centrálnou recepciou. Podkrovie ponúka ubytovaciu, resp. rezidenčnú funkciu. Všetky podlažia, resp. prevádzky majú samostatné merače energií. Pôdorysy jednotlivých podlaží radi poskytneme na vyžiadanie.


FUNKČNÉ VYUŽITIE OBJEKTU

1.PP ……………………………………… Pivničné / Skladové priestory
1.NP …………………………………….. Obchodné priestory / Zubné ordinácie
2.NP …………………………………….. Kancelárske priestory
3.NP …………………………………….. Ubytovacie priestory
 

VÝMERY, BILANCIE A KAPACITY OBJEKTU
Celková výmera pozemku: 541 m2 (518 m2 parcela č. 7893 + 23 m2 parcela č. 7894)
Celková úžitková plocha objektu: 650 m2
Parkovacie státia: cca. 5 miest na teréne


TECHNICKÝ POPIS OBJEKTU

Polyfunkčný objekt Villa Astória bol vybudovaný a odovzdaný do užívania v roku 1927. Konštrukčne sa jedná o tehlový skelet s obvodovými a vnútornými nosnými múrmi, s murovanými výplňovými deliacimi konštrukciami. Objekt nevykazoval ani nevykazuje žiadne statické poruchy ani poškodenia. V roku 2013 prešiel kompletnou rekonštrukciou. Na fasáde je je uplatnený celý rad nápadov, ktorých realizáciu umožňovala práca s lícovou tehlou. Inomateriálovým doplnkom tehly sú pekné ostenia fasádnych otvorov a balkónové krakorce. Decentná rímsa a kovové zábradlia balkónov, spolu s výplňami otvorov a škridlovou strešnou krytinou dotvárajú prívetivý obraz exteriéru.


LOKALITA
Dobová vila je situovaná v najlukratívnejšej časti Piešťan, v absolútnom, historickom centre, v parku Andreja Kmeťa ústiaceho na Kolonádový most.

V tesnej blízkosti sa nachádza:

 • Centrum mesta Piešťany
 • Mestský park
 • Kolonádový most
 • Kúpeľný ostrov
 • Reštaurácie
 • Fontána
 • Kaviarne
 • Obchodné prevádzky
 • Hlavný mestský obchvat pretínajúci Bratislavu

NAJVYŠŠIA OCHRANA pri kúpe: zmluvy AUTORIZOVANÉ ADVOKÁTOM
…bezpečnosť na 1. mieste
VYBAVÍME VÁM NAJVÝHODNEJŠÍ HYPOTEKÁRNY ÚVER!

Volajte Vášho privátneho realitného konzultanta na číslo:
0910 595 595
alebo píšte na
Info@KvalitneNehnutelnosti.sk

_______________________________________________________________________
Realitná kancelária KVALITNÉ NEHNUTEĽNOSTI s.r.o. si vyhradzuje právo na prípadné nepresnosti údajov uvedených v tomto inzeráte. Inzerát bol spracovaný v dobrej viere na základe informácií poskytnutých majiteľom nehnuteľnosti.

Adresa: Sad Andreja Kmeťa 24
Mesto:
Oblasť:
PSČ: 92101
Krajina: Afganistan
Otvoriť v google mapách
ID nehnuteľnosti: 3778
Výmera nehnuteľnosti: 650.00 m2
Pozemok: 541.00 m2
Miestností: 16
Izieb: 16
Kúpeľní: 6
Poschodie: 3 nadzemné podlažia
Pivnica: 1 podzemné podlažie
Kolaudácia: 1927

Porovnať