Your search results

PhDr. Ing. Juraj Gľonda, RSc.

Počas svojej vyše 13-ročnej realitnej kariéry som

priamo manažoval alebo participoval na:
– obchodoch a projektoch v objeme viac ako 330 miliónov eur (10 miliárd Slovenských korún)
– viac ako 200 realitných transakciách
– príprave a predaji významných developerských projektov

rád pomohol:
– množstvu spokojných klientov predať ich nehnuteľnosti
– vyše 100 rodinám nájsť nový domov
– developerom navrhnúť projekty, ktoré žiada trh

získal niekoľko ocenení:
– najproduktívnejší realitný maklér 1. polroka 2011 v sieti RE/MAX Slovensko
– 6. najlepší maklér za 1. kvartál 2011 v počte predaných nehnuteľností z viac ako 10.000 maklérov RE/MAX Europe
– maklér mesiaca február a jún 2011 v sieti RE/MAX Slovensko
– najproduktívnejší maklér v histórii PonukaByvania.sk
– najlepší maklér za 3. kvartál 2011 v PonukaByvania.sk
– maklér mesiaca august 2011 v PonukaByvania.sk

MÔJ PRÍBEH

2007 : UMELÝ OPTIMIZMUS

Písala sa druhá polovica roku 2007, obdobie, ktoré prialo realitnému biznisu ako nikdy predtým. Ceny nehnuteľností neustále rástli, banky poskytovali úvery takmer každému v hodnotách vyšších ako kupované nehnuteľnosti a na realitách sa jednoducho nedalo prerobiť. Ako rodený obchodník som vycítil príležitosť vstúpiť na realitný trh, naučiť sa nové veci, zarobiť na rastúcom trende a zároveň zmeniť prácu v IT sektore, ktorá ma nenapĺňala. Po dôkladnej analýze trhu som sa v úvode roku 2008, kedy realitný trh lámal všetky dovtedajšie rekordy a prehnaný optimizmus hnal ceny nehnuteľností do nereálnych výšin stal členom tímu v tom čase najúspešnejšej pobočky realitnej siete RE/MAX na Slovensku. Realitná bublina sa nafukovala každým dňom viac a viac a ja som začínal tušiť, že popri správach prichádzajúcich z USA tento trend nebude dlhodobo udržateľný ani u nás. Koncom leta 2008, kedy sa situácia na bratislavskom realitnom trhu vymkla spod akejkoľvek kontroly, sa postupne začala prejavovať kríza spoza veľkej mláky aj u nás. Trh s nehnuteľnosťami sa začal otáčať, banky obmedzili poskytovanie úverov a jediný fundament, ktorý udržiaval tuzemský realitný trh ako tak v pohybe boli obavy obyvateľstva z prechodu na spoločnú európsku menu.

2009 : EKONOMICKÁ KRÍZA

Finančná kríza sa v našich zemepisných šírkach naplno prejavila v roku 2009, kedy realitný trh postupne zaznamenal až 30 percentný prepad cien nehnuteľností. Kríza najviac postihla veľkometrážne, predražené a horšie umiestnené nehnuteľnosti. V tom čase som sa stal manažérom tímu v novovzniknutej pobočke RE/MAX STARS. Rok 2009 bol pre realitné kancelárie hotovou katastrofou a skúškou zároveň. Makléri, ktorí sa nedokázali zmieriť s novým (krízovým) usporiadaním realitného trhu boli nútení trh opustiť. Našou ideou bolo robiť veci inak ako všetci ostatní. Klientom sme vedeli vysvetliť aktuálnu situáciu a poradiť im ako treba postupovať v novom, doteraz neznámom realitnom prostredí.

2010 : MANHATTAN

Aj vďaka tomuto prístupu bola naša kancelária oslovená jedným z najväčších developerov na Slovensku a dostala neľahkú úlohu popasovať sa s obrovskou, nepredanou hmotou so 161 bytovými jednotkami, dvadsiatimi šiestimi nadzemnými a tromi podzemnými podlažiami v širšom centre Bratislave s príznačným názvom Obydick. Bola to veľká výzva pre nás všetkých a mojou úlohou ako manažéra predaja bolo vymyslieť, zmanažovať a prostredníctvom vlastného tímu maklérov zrealizovať predajnú stratégiu s cieľom čo najefektívnejšieho štartu predaja. Začali sa mesiace prípravných prác, porád a stretnutí plných brainstormingu, benchmarkingu a mystery shoppingu, počas ktorých som hľadal cieľovú skupinu, nastavoval cenovú politiku, vymýšľal predajné argumenty, školil maklérov a na ktorých konci bol rebranding pôvodnej výškovej budovy na Račianskej ulici s nie príliš lákavým názvom, na príťažlivý mestský mrakodrap sľubujúci komunitné bývanie v štýle amerického seriálu Priatelia. Vzhľadom na cieľovú skupinu, ktorú tvorili mladí ľudia v produktívnom veku sme stavbu pomenovali po najznámejšej a zároveň najlukratívnejšej štvrti v New Yorku, MANHATTAN. Výsledkom niekoľkomesačného úsilia bol úspešný predaj 65 bytov za necelé 2 mesiace a zalúžený dôvod na radosť.
http://reality.etrend.sk/komercne-nehnutelnosti/manhattan-za-2-mesiace-predanych-65-bytov.html

2011 : Ponuka bývania

Okrem radosti, množstva nových skúseností a finančného ohodnotenia mi priniesol MANHATTAN spolu s predajom iných nehnuteľností taktiež postup v rámci interného rebríčka maklérov siete RE/MAX. Spokojný investor stojaci za výstavbou Manhattanu našu kanceláriu požiadal o spoluprácu aj pri ostatných projektoch z jeho portfólia. V roku 2010 a 2011 som viac krát za sebou získal ocenenie pre najlepšieho makléra mesiaca na Slovensku, dokonca som sa v celoeurópskom rebríčku umiestnil na 6. mieste spomedzi viac ako 10.000 maklérov RE/MAX Europe v počte predaných nehnuteľností za prvý štvrťrok 2011. V lete 2011 sa majitelia kancelárie RE/MAX STARS rozhodli odísť zo siete RE/MAX a budovať novú značku PonukaByvania.sk. Zo siete RE/MAX som odišiel v lete 2011 ako priebežne najproduktívnejší realitný maklér v roku 2011 a pokračoval niekoľko mesiacov pod novou značkou PonukaByvania.sk, kde som pravidelne obsadzoval prvé miesto v počte predaných nehnuteľností spomedzi ostatných maklérov v kancelárii. Po názorových nezhodách s jedným z majiteľov kancelárie som sa rozhodol Ponuku Bývania po niekoľkých mesiacoch opustiť ako historicky najproduktívnejší maklér od vzniku spoločnosti a vydať sa vlastnou cestou.

2012 : EQUITY REAL ESTATE

Mojou víziou ako vyštudovaného ekonóma a mladého človeka so všeobecným rozhľadom bola vždy túžba po inováciách. Pre väčšinu ľudí je nehnuteľnosť, ktorú vlastnia ich jediný väčší majetok a preto by mali k predaju svojej nehnuteľnosti pristupovať s rešpektom a plnou vážnosťou. Úlohou, ktorú som si predsavzal bolo na základe mojich teoretických a praktických skúseností spojiť oblasť privátneho bankovníctva a realitnej činnosti. Výsledkom tejto synergie sa stali realitné služby šité pre klienta na mieru. Nie masový predaj nehnuteľností, ale individuálny prístup, budovanie osobných vzťahov a pridaná hodnota v podobe exkluzivity a servisu, ktorý im nikto iný neposkytne. Aj to je dôvod prečo u mňa v portfóliu nenájdete niekoľko desiatok nehnuteľností ako u iných realitných maklérov.

2015 : KvalitneNehnutelnosti.sk

Na realitnom trhu som strávil vyše 7 rokov, manažoval som zhruba 150 realitných obchodov v objeme približne 33 000 000 eur (1 miliarda Slovenských korún) a pomohol desiatkam spokojných klientov predať, alebo kúpiť svoju nehnuteľnosť, nastavil som procesy v niekoľkých developerských projektov a na množstvo iných som prispel svojimi konzultáciami. Popritom všetkom som pozorne naslúchal realitnému trhu a jeho účastníkom, ktorí ma inšpirovali vytvoriť unikátnu koncepciu predaja nehnuteľností, ktorá maximálne šetrí čas, na prvé miesto dáva bezpečnosť a dôraz kladie na individuálny prístup ku klientovi na úrovni privátneho bankovníctva. Jednoducho povedané, KvalitneNehnutelnosti.sk sa stali realitným “e-Shopom” (internetovým obchodom), ktorý svojim klientom poskytol všetky informácie spoza svojho notebooku, tabletu, alebo smartfónu. Výsledkom komplexnej virtuálnej prezentácie nehnuteľnosti, spolu s unikátnym, 5-hviezdičkovým servisom sa stala maximálna úspora času a úplne odbremenenie oboch zmluvných strán od úkonov spojených s prevodom vlastníckych práv k nehnuteľnosti. Predávajúci, aj Kupujúci sa vyhnú nezmyselným obhliadkam, zbytočným otázkam a zdĺhavej byrokracii. Kvalitná a hlavne komplexná prezentácia eliminuje fenomén tzv. realitného turizmu, kedy účastníci trhu mrhajú svoj drahocenný čas len preto, že od realitného sprostredkovateľa dostali mylné alebo nedostatočné informácie. Čas je najcennejšia komodita ktorá sa nedá kúpiť ani vrátiť späť, preto ním neplytvajte, využívajte ho efektívne a šetrite ním. Pretože kto šetrí čas, šetrí svoje zdravie, rodinu a peniaze.

2015 : PARK CITY TRIBLAVINA

Ďalšou kariérnou výzvou na ktorej som participoval z pozície obchodného a marketingového riaditeľa bol unikátny realitný mixed-use projekt, ktorý nemá v regióne CEE obdobu. Projekt PARK CITY Triblavina z dielne pozemkového developera Starland Holding okrem toho, že je jedným z najväčších stredoeurópskych realitných projektov, má dynamický potenciál stať sa mestom budúcnosti. Je situovaný na severo–východnej hranici Bratislavy s vynikajúcou dostupnosťou do Viedne (65km), Budapešti (197km) a Prahy (329km), 8 km od letiska M.R.Štefánika s medzinárodnou prevádzkou. Územie s priamym napojením na diaľničné ťahy prostredníctvom novovybudovanej diaľničnej križovatky Triblavina ponúka ideálne spojenie do hlavného mesta, ako aj na dôležitú domácu a medzinárodnú cestnú sieť. Lokalita Triblavina je jedno z najväčších scelených a vysporiadaných území v strednej a východnej Európe, s celkovou výmerou 284,30 ha, cez ktoré prechádza najfrekventovanejšia slovenská diaľnica D1, spolu s novým nultým obchvatom Bratislavy, diaľnicou D4. Projekt PARK CITY Triblavina je technicky a legislatívne pripravený na unikátne investície, v podobe akéhokoľvek typu výstavby okrem ťažkej výroby.

2020 : KVALITNÉ NEHNUTEĽNOSTI Premium & Platinum

Po vyše 12-tich rokoch praxe v takmer všetkých odvetviach realitného biznisu, skúsenosťami z predošlej krízy aj realitnej bubliny, množstve úspešných obchodov a spokojných klientov a po absolvovaní vysokoškolského, postgraduálneho aj odborného štúdia realitných profesionálov RSc. som vám pripravený poskytnúť svoje vedomosti a nadštandardný servis, ktorý si zaslúžite. Na základe svojich teoretických a praktických poznatkov vám so svojím tímom realitných, právnických a marketingových špecialistov prinášam najkvalitnejšie realitné služby v akejkoľvek fáze realitného cyklu a národného hospodárstva, služby privátneho realitného konzultanta.

NÁŠ TÍM

null

Ivan Malárik

Privátny realitný konzultant

Malarik@KvalitneNehnutelnosti.sk

+421 948 067 670

Profesionálne fotky a videá sú presne tým marketingovým nástrojom, ktorý dnes predáva najlukratívnejšie nehnuteľnosti. S Ivanom sa naše cesty stretli už v roku 2014, kedy sme spoločne spojili sily a vytvorili vôbec prvú ponuku pod značkou KVALITNÉ NEHNUTEĽNOSTI. Zmysel pre detail a patričná dávka perfekcionizmu je presne to, čo náš tím spája. Ivan sa už od mladosti zaujímal o foto a video, no zároveň má vynikajúci obchodnícky talent, ktorý sa neskôr rozhodol rozvíjať aj na pôde jeho Alma Mater. Niekoľko rokov spolupráce s Ivanom z neho vyformovalo skutočného realitného profesionála, ktorý si získal rešpekt, rozhľad a je pripravený poskytnúť servis, aký si zaslúžite.

null

Ing. arch. Petra Šmuhařová

INTERIÉROVÝ ARCHITEKT

Smuharova@KvalitneNehnutelnosti.sk

+421 905 370 088

Kvalitné nehnuteľnosti si vyžadujú premyslenú dispozíciu, optimálne osvetlenie, výber špičkových materiálov a toto všetko treba zladiť do oku lahodiaceho, vkusného a nadčasového interiérového dizajnu. S Petrou sa poznáme už od strednej školy a odvtedy vzájomne sledujeme a podporujeme naše aktivity. Hlavným aspektom, ktorý nás spája je dôraz na detail, maximálna miera proklientského prístupu a snaha pochopiť, čo si náš zákazník praje a ako to pretaviť do ideálnej reality. Spoločnú spoluprácu sme spečatili v roku 2019 počas realizácii niekoľkých nadštandardných bytov.

Porovnať